RSS Paraprawo

Homo homini lupus est

Archiwum

Polecane strony


Art. 32 Konstytucji RP. Article 32


1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
All persons shall be equal before the law. All persons shall have the right to equal treatment by public authorities.

2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
No one shall be discriminated against in political, social or economic life for any reason whatsoever.

Art. 45 Konstytucji RP. Article 45


1. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Everyone shall have the right to a fair and public hearing of his case, without undue delay, before a competent, impartial and independent court.

Art. 54 Konstytucji RP. Article 54


1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
The freedom to express opinions, to acquire and to disseminate information shall be ensured to everyone.

Art. 77 Konstytucji RP. Article 77


1. Każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody, jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej.
Everyone shall have the right to compensation for any harm done to him by any action of an organ of public authority contrary to law.

2. Ustawa nie może nikomu zamykać drogi sądowej dochodzenia naruszonych wolności lub praw.
Statutes shall not bar the recourse by any person to the courts in pursuit of claims alleging infringement of freedoms or rights.

Zdrowie lub przestępstwo – robota dla prokuratora


O tym jak pielęgniarka, jedząc kanapkę, zmusza pacjenta do popełnienia przestępstwa pod groźbą nie udzielenia mu ochrony zdrowia.

Poszedłem ja po szerokich schodach Przychodni SZPZLO do windy i wjechałem nią na piętro, gdzie urzęduje mój lekarz pierwszego kontaktu (nie jest moim lekarzem rodzinnym, tylko dlatego, że ja nie mam rodziny).

W trakcie wizyty, która w większości czasu spełzła na pracowitym podliczeniu przez Panią lekarz, przepisanych mi na recepcie sztuk fiolek insuliny, podzieleniu dzielnej będącej iloczynem powstałym z ilości fiolek pomnożonych przez ich objętość i pomnożonych przez ilość jednostek insuliny w jednostce objętości fiolki, przez dzielnik będący iloczynem ilości robionych w ciągu doby zastrzyków oraz ilości jednostek insuliny w każdym z nich i po uzyskaniu oczekiwanego ilorazu – Pani lekarz, zamiast mnie leczyć, przystąpiła teraz do porównywania wyniku opisanej operacji matematycznej z przepisami Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącymi ilości dni, na którą to ilość pacjent chory na cukrzycę (ale chyba nie tylko na cukrzycę) może posiadać zapas tego ratującego życie leku.

Na szczęście w moim przypadku liczba dni mieściła się w dopuszczalnej normie, więc Pani lekarz z ulgą i niekłamaną radością w oczach przywaliła na recepty swoją lekarską pieczęć i przystąpiła do podobnego wyliczania tabletek obniżających ciśnienie o nazwie Valsacor.

Dobrze, że tego dnia miałem do wypisania tylko 6 leków….

Ponieważ opiekuje się mną – moim zdaniem – dobra Pani lekarz, zapytała, czy nie pobrałbym szczepienia przeciwko grypie, tej złośliwej jędzy.

Brałem te szczepienia w latach poprzednich to dlaczego nie miałbym wziąć i w tym roku, zwłaszcza, że pogody nie nastrajają pozytywnie.

Otrzymałem „skierowano na szczepionko” opatrzone zwrotem „proszę” i udałem się do gabinetu, który zajmują pielęgniarki te szczepionki czyniące. Złożone jak należy skierowanie podałem urzędującej pielęgniarce (druga właśnie jadła smakowitą kanapkę) i już miałem pójść do recepcji aby uiścić opłatę 30 złotych, gdy przed moimi oczyma wylądował druk zatytułowany „Świadoma zgoda pacjenta” wykonany marnie i krzywo ale za to treść jaka! Pewnie dlatego druk miał podłą jakość, żeby jak najmniejszą uwagę do niego przywiązywać (taki chłyt reklamowy).

Otóż miałem tam zadeklarować, że jestem świadomy ryzyka i to podwyższonego związanego z zabiegiem i metodą leczenia oraz, że miałem możliwość zadawania pytań (nie podano komu) i tak dalej i tak dalej – treść dokumentu na załączonym obrazku.

No luuudzie!

Na pytanie kto miał mi przeprowadzić szkolenie, pielęgniarka z wypchanym bułką policzkiem, powiedziała, że lekarz, który mnie tu skierował a druga z pielęgniarek była nawet gotowa biec po tegoż lekarza, przerwać wizyty innych pacjentów i zrobić mu (jej) burę, dlaczego pacjent (ja) nie jest pouczony!

Tego było dla mnie za wiele. Zabroniłem, oczywiście tylko swoim autorytetem, przeszkadzać lekarzowi w wizytach, zabrałem kwity i pojechałem do najbliższej wietnamskiej restauracyjki „Achau” na PHO, czyli przepyszny rosołek na wołowinie z ryżowym makaronem. Dobrze mi robi na nerwy,

Drodzy internauci!

Przeanalizujcie sobie teraz to, co będzie poniżej:

Kto ma szkolić pacjenta w czasie, gdy lekarzowi cały czas wizyty zajmuje matematyka i czynności, które powinni zrobić zatrudnieni w nieznanej nikomu ilości urzędnicy NFZ?

Komu pacjent ma zadawać pytania i w jakim zakresie?

O jaką metodę leczenia chodzi i o jaki zabieg?

Czy szczepienie to zabieg czy metoda leczenia, jeśli tak to jakiej choroby skoro pacjent musi być zdrowy ogólnie i przebadany przez lekarza aby mógł być poddany szczepieniu?

Czy lekarz pierwszego kontaktu ma wiedzę o szczepionkach dostateczną na tyle, żeby prowadzić prelekcję na temat ryzyka ich stosowania i to podwyższonego?

To kiedy wreszcie ma leczyć, skoro na wizytę pacjenta ma 15 minut?

A teraz podpisy:

Zwróćcie uwagę, że w pierwszej rubryce mogą się podpisać pacjenci i ich przedstawiciele ustawowi. W drugiej zaś pacjenci małoletni, którzy ukończyli 16 lat, to znaczy zgodnie z polskim prawem międy 16 a 18 rokiem życia. I teraz czytajcie uwagę pod podpisami:

Tą uwagą zrównuje się status zdrowego na umyśle pacjenta małoletniego, który ukończył 16 lat z osobami chorymi umysłowo, ubezwłasnowolnionymi lub upośledzonymi umysłowo, lecz dysponującymi dostatecznym rozeznaniem.

To znaczy, drodzy internauci, że – z całym szacunkiem dla osób chorych umysłowo – jeśli macie 16 do 18 lat jesteście według autora tego druku zrównani w swoich prawach do świadczeń właśnie z osobami upośledzonymi i chorymi umysłowo i to tylko wtedy, gdy wykażecie „dostateczne rozeznanie”!

A kto ma określić, czy wymienione w uwadze osoby mają takie rozeznanie? Pielęgniarka wsuwająca kanapkę? Przecież nie chodzi o lekarza, bo gdyby tak było druki posiadałby lekarz a nie pielęgniarka.

A o jakie rozeznanie chodzi i co oznacza dla rozeznania określenie „dostateczne”?

Dostateczne do czego? Do zadania pytania o podwyższone ryzyko szczepionki?

 Uważam i nie zawaham się tego publicznie stwierdzić. Ta sprawa jest w gestii Prokuratury. Ktoś, autor tej deklaracji, zmusza pacjentów do masowego składania fałszywych oświadczeń o nie zaistniałych wydarzeniach, na przykład szkoleniach i innych poradach.

Pytanie po co?

I tu jest chyba robota dla CBA.

A może za te szkolenia już ktoś wziął kasę? A może ma to uwolnić od odpowiedzialności Ministra Zdrowia i NFZ za potencjalne wypadki śmiertelne po zaszczepieniu się przeciwko grypie, o jakich mówiono w ubiegłym roku w Niemczech a może chodzi o ubezpieczenie się decydentów, wybierających tańsze, mniej sprawdzone i mniej skuteczne za to bardziej zanieczyszczone chemikaliami szczepionki ?

Pytanie ostatnie:

Dlaczego pacjent nie może po prostu zaufać służbie zdrowia i jej organom tylko, ryzykując utratę należnych mu świadczeń, być zmuszanym do podejmowania zupełnie nieświadomie, potencjalnego ale podwyższonego ryzyka procedur medycznych – w tym przypadku nawet ze zgonem włącznie !?

 

Polecam także uwadze felietony


Komentarzy: 14 »

 1. Autor: Marta

  17 October 2012 @ 12:14

  No…faktycznie…cała ta służba zdrowia to chyba jest podwyższone ryzyko 😉

 2. Autor: moncler france online

  14 December 2012 @ 00:08

  This article is a great help to me! Thank you!

 3. Autor: Marcin

  27 December 2012 @ 09:56

  “To znaczy, drodzy internauci, że – z całym szacunkiem dla osób chorych umysłowo – jeśli macie 16 do 18 lat jesteście według autora tego druku zrównani w swoich prawach do świadczeń właśnie z osobami upośledzonymi i chorymi umysłowo i to tylko wtedy, gdy wykażecie „dostateczne rozeznanie”!”

  Tzn. że osoby w wieku 13-18 dysponują tzw. “ograniczoną zdolnością do czynności prawnych” – tak samo jak “osoby ubezwłasnowolnione częściowo”.

  ale możesz Pan, Panie Szanowny, rozpocząć krucjatę nad przyznaniem całkowitych praw do zarządzania majątkiem dzieciom od 1 miesiąca życia. Tylko najpierw przemyśl Pan ten eksperyment.

 4. Autor: Michał Turzyński

  27 December 2012 @ 13:00

  Nie rozmawiamy o majątku a tylko o oświadczeniu co do świadomości działania szczepionek.
  Czy Pan, jako dorosły (przypuszczam) ma świadomość działania szczepionek i skutków szczepień?
  Druk wskazywał konkretnie przedział wieku 16-18 i żaden pozostały, czyli wiek chyba znacznej grupy internautów.
  Poza tym – w tym trochę zacietrzewieniu – nie zwrócił Pan uwagi na zasadniczą kwestię opisanego zdarzenia, to jest przymus złożenia fałszywego oświadczenia pod rygorem utraty prawa do świadczenia leczniczego.
  Pozdrowienia.

 5. Autor: Suche fakty

  10 January 2013 @ 08:55

  Odrobina faktów o szczepionkach p.grypie (ale nie tylko tych).Formalina jest rakotwórcza i nieodwracalnie denaturuje białka. Jest w tych szczepionkach. Rtęć jest silnie trująca i jest w prawie wszystkich szczepionkach. Glin jest podejrzewany o udział w indukowaniu choroby Alzheimera – jego wodorotlenek i fosforany też są w szczepionkach. A co jeszcze tam jest? Zastrzykami z fenolu zabijano więźniów w Auschwitz – jest w wielu innych szczepionkach. Skwaleny zrobiły z wielu ludzi zombie – są w “nowoczesnych” szczepionkach, a jakże. 2-fenoksyetanol – utrwalacz do perfum, składnik farb drukarskich, mocny rozpuszczalnik i repelent na owady o znanej toksyczności. On też jest w szczepionkach. To tylko kilka przykładów, a jest tego o wiele więcej (por. np. en.wikipedia.org/wiki/List_of_vaccine_ingredients). Doprawdy, wstrzykiwać ludziom taki toksyczny syf pod pozorem ochrony ich zdrowia – szczepienie jest “zabiegiem medycznym”, nigdy zaś metodą leczenia, co więcej szczepienia, nawet te wynikające z obowiązkowego (w praktyce przymusowego) kalendarza szczepień odracza się w przypadku choroby (choćby kataru w fazie ostrej) aż do czasu wyzdrowienia.

 6. Autor: Grzesiek

  31 January 2013 @ 11:40

  @Suche fakty: Dziękuje za wyjaśnienie tematów szczepionek – wreszcie ktoś odważył się powiedzieć prawdę o “sztucznym” nabijaniu kabz firm farmaceutycznych. Przecież kiedyś nasi dziadkowie nigdy się nie szczepili i żyli! Niech ktoś mi powie, że nie – mój dziadek bez jakiejkolwiek szczepionki przeżył 95 lat, przez prawie 80 lat paląc papierosy.
  Grzesiek ostatnio opublikował..Zapożyczenia z innych krajówMy Profile

 7. Autor: Madzia

  18 February 2013 @ 14:32

  Kiedyś w pracy pewna lekarka także mi powiedziała, że ona nie uważa szczepionek, zostały one stworzone jedynie do zbijania kasy. Pamiętacie tą aferę ze szczepionkami na świńską grypę, jak myślicie kto podgrzał atmosferę żeby zbić na tym kasę?
  Madzia ostatnio opublikował..Szkolenia dla administracji publicznejMy Profile

 8. Autor: Klioe

  26 June 2013 @ 14:30

  Wszystkim, ktorzy uwazaja, ze szczepionki sa im niepotrzebne,
  “a dawniej ludzie zyli i bez nich” – zalecam obywanie sie bez szczepionek. Ale – w razie problemu – niech tez obywaja sie bez
  pomocy lekarskiej. Przeciez “dawniej tez jej nie bylo i sie zylo”, no nie?

  A swoja droga, dawniej nie bylo tez samochodow i np. butow, po co im one?!

 9. Autor: q–ku

  16 October 2013 @ 07:12

  gdyby Autor tyle czasu co napisanie tego tekstu poświecił “guglom”, to miałby obkute na blachę wszystkie potrzebne wiadomości na temat grypy…
  i to z kilkukrotnym nadmiarem

  NAPRAWDĘ chcecie SZKOLENIA na temat grypy?

 10. Autor: Michał Turzyński

  16 October 2013 @ 13:16

  chyba niejasno przedstawiłem problem. Wyszkolić się można w internecie ale za co w takim razie NFZ płaci? Komu? Po co druki i oświadczenia?

 11. Autor: Parchet laminat

  13 March 2014 @ 20:33

  This site truly has all the information and facts I needed about this subject and
  didn’t know who to ask.
  Parchet laminat ostatnio opublikował..Parchet laminatMy Profile

 12. Autor: Jarmila

  28 June 2018 @ 14:59

  Straszne.
  Jarmila ostatnio opublikował..Jak działają kremy na powiększenie biustu?My Profile

 13. Autor: Maria

  10 September 2018 @ 09:42

  Teraz nie można wierzyć żadnej jednostce państwowej, oszukują na każdym kroku i tylko komplikują wszystkim życie… A walka z nimi to jak walka z wiatrakami chociaż zawsze warto próbować
  Maria ostatnio opublikował..Diagnostyka łupieżu pstregoMy Profile

 14. Autor: Renata

  5 October 2018 @ 07:55

  Jak to po co? Wszystko jest po to by w razie czego nie było można walczyć o odszkodowanie. Lekarze pierwszego kontaktu pracują jak “roboty” nie myślą tylko zlecają i wypisują recepty na leki od sponsorów. Jak automaty, pacjent przyszedł to trzeba go wysłać w tym przypadku na szczepienie, nie ważne czy jest ono potrzebne czy nie. Ile razy zdarzyło się tak, że przychodzisz po skierowanie do specjalisty np. do kardiologa a lekarz nie – najpierw ja panią poleczę i wypisuje jakieś leki a po dwóch tygodniach każe przyjść na kontrolę….

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu · Adres TrackBack

Zostaw komentarz

CommentLuv badge
 

Najnowsze komentarze

Kategorie dokumentów

Galerie foto

Mój wiek XX

Ślubowanie sędziów:

The oath taken by polish judges:
As the common court judge I do solemnly swear to serve faithfully the Republic of Poland, uphold the law, conscientiously perform the duties of a judge, administer justice according to the law, impartially and according to my conscience, I swear to keep the State and official secrets and to behave according to the principles of dignity and integrity”.

The person making the oath may add at the end:

„So help me God.”"Ślubuję uroczyście jako sędzia sądu powszechnego służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa, bezstronnie według mego sumienia, dochować tajemnicy państwowej i służbowej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości."

Składający ślubowanie może dodać na końcu zwrot:

"Tak mi dopomóż Bóg."

Visitor counter

Licznik odwiedzin

Twój IP: 3.227.235.216

Google